© 2013 Apartament "Na Bani"

 
 

apartament Rabka   |   noclegi Rabka   |   pokoje gościnne Rabka   |   wczasy Rabka   |   wakacje Rabka   |   wypoczynek Rabka

Our Services

Rabka - Zdrój - informacje 

Rabka-Zdrój (do 1999 Rabka) – miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, siedziba gminy Rabka-Zdrój. Położona jest w Kotlinie Rabczańskiej, na wysokości 500–560 m n.p.m., u ujścia potoków Poniczanki, Słonki i Skomielnianki do Raby.

 

Rabka nazywana jest „Miastem Dzieci Świata”. Tytuł ten w 1996 roku na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu nadał miastu Wojewoda Małopolski. W tym samym roku utworzono w Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce Muzeum Orderu Uśmiechu, obecnie przeniesione do nowej siedziby na terenie rodzinnego parku rozrywki „Rabkoland”. Tam też znajduje się Muzeum Polskich Rekordów i Osobliwości.

RABKA-ZDRÓJ

Od ponad stu lat miejscowość znana jest jako uzdrowisko. Wykorzystuje się walory klimatyczne oraz wody lecznicze do leczenia schorzeń układu oddechowego i krążenia, głównie u dzieci. Uzdrowisko dysponuje 9 ujęciami wód głębinowych, głównie solanek. Temperatura wód dochodzi do 30 °C.

W czerwcu 2009 uruchomiono tężnię solankową.

 

Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Rabka dysponuje zakładem przyrodoleczniczym, czterema sanatoriami i czterema szpitalami uzdrowiskowymi, z których trzy przeznaczone są dla dzieci. Ponadto w miejscowości funkcjonuje sanatorium dziecięce oraz liczne domy wczasowe.

(baza noclegowa Rabki-Zdroju dostępna jest pod tym linkiem).

Ważnym uzupełnieniem uzdrowiska jest park zdrojowy. W parku zdrojowym znajduje się pomnik Jana Pawła II, przy którym ma swój początek jeden ze szlaków papieskich.

UZDROWISKO

Zapraszamy na wirtualny spacer po Rabce. Klikając w poniższe zdjęcie można otworzyć stronę, na której można udać się na wirtualną  wycieczkę po Rabce. Kliknij, zapewniamy że warto!

WIRTUALNY SPACER PO RABCE

Z Rabki prowadzą szlaki piesze i rowerowe na okoliczne szczyty Gorców (Turbacz), Beskidu Wyspowego (Luboń Wielki) i Pasma Babiogórskiego (Babią Górę). Czerwony szlak z Turbacza przez Rabkę na Babią Górę jest częścią Głównego Szlaku Beskidzkiego. W Rabce znajduje się również Stacja Centralna Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w której mieści się pierwsze w Polsce Centrum Koordynacji Ratownictwa Górskiego.

TURYSTYKA

ATRAKCJE

Poniżej podajemy propozycje spędzenia wolnego czasu w Rabce. Zapewniamy, że atrakcji jest sporo!

źródło - Wikipedia

+48 698 480 560

RABKA - ZDRÓJ

                          Willa " Na Bani "